13 آبان

بازدید از مجتمع مدیریت پسماند آراد کوه

خواندن

301 دفعه

به اطلاع دانشجويان محترم می رساند در خصوص ادامه برنامه بازدیدهای علمی، جهت آشنايي با مباحث کاربردی، بازدید از مجتمع پردازش و دفع پسماند آرادکوه صبح روز  شنبه سیزده آبان ماه از ساعت 7 صبح الی 12 ظهر توسط واحد امور دانشجویی-فرهنگی دانشگاه مهر البرزبرگزار مي گردد.

اهمیت بازیابی پسماند و زباله به جهت زیست محیطی و اقتصادی حائز اهمیتی ویژه است،نظر به این امر مجتمع بازیافت و پردازش پسماند آرادکوه به عنوان اصلی ترین مرکز بازیافت کشور می تواند دراای جذابیت ها و نکات ویژه ای جهت بازدید و بررسی باشد.

مشخصات پروژه:

مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه کهریزک در کیلومتر 23 جاده قدیم تهران - قم و در جنوب کهریزک واقع شده است. این مرکز روزانه به طور متوسط 8000 تن انواع پسماندهای مختلف از منابع مختلف تولید همچون مناطق 22 گانه، شهرک و شهرهای اطراف، مراکز بهداشتی و درمانی، لجن و سرشاخه و ... جهت امحا و دفع به این مرکز ارسال می شود. کمیت پسماندهای ورودی به این مجتمع درابتدا در سامانه مرکزی توزین ثبت و بسته به کیفیت و کمیت و منابع تولید پسماندها به واحد های پردازش و یا مرکز دفن موجود ارسال می شود. در حال حاضر تاسیسات مختلفی در خصوص دفع و بازیافت پسماندهای شهر تهران در این مجتمع مشغول به فعالیت هستند که از آن جمله می توان به واحد های پردازش، سایت هوادهی تولید کمپوست، واحد های پالایش کمپوست، سامانه ریجکت سوز و واحد تصفیه خانه شیرابه اشاره کرد.

کارفرما:

سازمان مئیریت پسماند شهردای تهران

دانشجوياني كه علاقمند به حضور در اين بازديد هستند از تاريخ 6 الي 9 آبان ماه مي توانند از طریق فرم ثبت نام درخواست حضور در بازديد ازمجتمع پردازش و دفع پسماند آرادکوه  ثبت نام نمايند..

خواهشمند است، فقط در لينك اعلام شده ثبت نام نماييد؛ در غير اين صورت ترتيب اثر داده نخواهد شد

نکات:

- بازدید ویژه دانشجویان مهندسی محیط زیست خواهد بود

 -ظرفیت ثبت نام 30 نفر می باشد.

 - همراه داشتن کارت ملی ضروری است.

- زمان حرکت راس ساعت 7:00 صبح روز شنبه  13  آبان ماه1396 از محل دفتر مرکزی دانشگاه ، واقع در خیابان کارگرشمالی، تقاطع جلال آل احمد، خیابان شکراله، پلاک 109 خواهد بود.

 - دانشجوياني كه ثبت نام نموده و در برنامه حضور نيايند علاوه بر تضييع فرصت دانشجويان ديگر از برنامه هاي بعدي حذف خواهد شد.

 -اولويت در اين بازديد با افرادی است که زودتر ثبت نام نمایند.

ثبت نام از طریق:
http://lms.mehralborz.ac.ir/mod/questionnaire/view.php?id=8364

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 88001511-021

فاكس:88001270-021 

با مهرالبرز
نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)